Deník zastupitele. 1/4 miliardy za bazén? NE!

Deník zastupitele. 1/4 miliardy za bazén? NE!

Na březnovém zasedání bylo hlavním bodem jednání schvalování rozpočtu na rok 2019. Ještě před tím jsme se dozvěděli jak se to má s plánovaným obchvatem města Svitavy. Paní Jarolímová z ŘSD nám řekla, že je vykoupeno asi 75% pozemků. Letos by chtěli připravit půdu pro archeology a když vše půjde dobře tak v polovině roku 2020 by se mohl obchvat začít stavět. Celá realizace má trvat 2 roky, tzn. 2022 hotovo. Uvidíme 🙂

Rozpočet na rok 2019

Pak přišlo na řadu představení rozpočtu na rok 2019. Plánuje se spousta dobrých investic. Ovšem naštvalo mě, že se neopraví kompletní Zadní cesta v Lačnově. Starosta to komentoval slovy, že tam bydlí 10 lidí. Neuvěřitelná drzost! Přitom v lednu tohoto roku jsme schválili podání žádosti o dotaci na celou část.

Zajímavostí je, že Finanční výbor NESCHVÁLIL usnesení o přijetí tohoto rozpočtu! viz. obrázek.

Hlasování o rozpočtu bylo rozděleno na 2 body. Bod A) rozpočet na rok 2019 v objemu 583 956,8 tisíc Kč. Vzhledem k výše uvedenému jsem se ZDRŽEL.

V bodě B) šlo o střednědobý výhled rozpočtu na rok 2020 – 2021. V těchto letech se plánuje rekonstrukce krytého bazénu za neuvěřitelných 242 000 000 korun! Myslím si že město Svitavy NEPOTŘEBUJE rekonstrukci bazénu za 1/4 miliardy. Je to naprosto šílená částka. Máme mnoho ulic v hrozném stavu a místo toho chceme dát 1/4 miliardy na opravu bazénu. Tomuto nápadu říkám jasné NE! Hlasoval jsem PROTI! Na zastupitelstvu jsem své připomínky k rozpočtu okomentoval v následujícím videu:

Pak následovaly majetkoprávní úkony, kde jsem vše PODPOŘIL. V operativních zprávách jsme vznesli protinávrh ohledně omezení navýšení pravomocí Rady města. Náš návrh neprošel atak rada získala některé nové pravomoci, více v důvodové zprávě.

V bodě „Různé“ jsem měl dotaz, že jsem si všiml pořádání valné hromady Sdružení pro město Svitavy(SPMS) přímo na radnici. Zajímalo mě, za kolik se to dá pronajmout. Také bychom si tam rádi s Piráty chtěli udělat podobnou akci. Starosta mi na to řekl, že si může do své kanceláře pozvat koho chce. Prožívám Svitavy.

Mějte se krásně. Tak zase příště!

Vojtěch Fadrný