Máme nové kapitány

Máme nové kapitány

Pardubický kraj není pirátsky největší. Vždyť do loňských parlamentních voleb jsme z něj mohli vyslat jen 15 členů, zbytek kandidátky bylo třeba doplnit nestraníky. Zisk poslaneckého mandátu tak znamenal mimořádný úspěch. Začala vznikat místní sdružení. Nejstarším z nich je v tomto regionu Svitavsko.

Místní sdružení Svitavsko (MS Svitavsko) je jednou z buněk Pirátů. Ty fungují na regionální úrovni po celé republice. Pomáhají rozvíjet pirátskou myšlenku v konkrétních obcích, mají na starost organizaci akcí a udržují kontakt s veřejností. Do jejich kompetencí patří také přijímaní nových členů. MS Svitavsko v sobě zahrnuje obce bývalého okresu Svitavy.

I když je členů v bývalém svitavském okrese pouze 6, podařilo se v minulém roce zvolit předsednictvo. Jejich úkol byl jasný – sestavit do letošních komunálních voleb kandidátky za Piráty či kandidátky s podporou Pirátů v maximálním počtu obcí. A voliči toto snažení ocenili. V každé obci, kde jsme takto kandidovali, se nám podařilo získat alespoň jeden mandát (Svitavy 3, Polička 2, Moravská Třebová 1). Za tímto výsledkem bylo mnoho hodin práce bez nároku na finanční odměnu. Odměnou byly nejen vybojované pozice v městských zastupitelstvech. Poznali jsme mnoho lidí, se kterými bychom se jinak nepotkali. Dnes víme, kdo a jak dokáže dělat slušnou politiku pro občana, a kdo naopak myslí na svůj prospěch.

Svou misi splnilo a první svitavské předsednictvo tak v minulých dnech, přesně podle svého slibu, rezignovalo. Podle nově rozdaných karet, reprezentovaných počty mandátů v jednotlivých obcích, bylo tak na volební schůzi v Litomyšli 17. Listopadu potřeba zvolit nové kapitány. Na toto důležité hlasování dohlížel osobně i místopředseda našeho krajského sdružení Jiří Krátký. Konečné výsledky? Předsedkyní MS byla zvolena Libuše Vévodová ze Svitav, I. místopředsedou Miloš Kovář z Poličky a post  II. místopředsedy připadl Davidu Marholdovi ze Svitav.

Nové předsednictvo nyní čekají 2 roky tvrdé dřiny. Doufáme, že se postupně podaří proniknout do obcí s prozatím nulovou členskou základnou. Příznivci Pirátů se mohou těšit na akce různého druhu , setkávání s veřejností , deskovky, turnaje, kvízy, ..

Piráti rozhodně neztratí kontakt s veřejností ani mezi volbami. Budeme sbírat podněty a bavit se. Prostor občané dostanou i na setkání s pirátskými zastupiteli. Už teď je totiž třeba myslet na budoucí klání, v nichž se porveme za zájmy našich příznivců. V následujících letech nás čekají hned dvoje volby – evropské a krajské. A my budeme na oboje perfektně připraveni.

Sledujte  dění v MS Svitavsko i komunální politice na našem webu, Facebookovém profilu, ale i příslušném fóru Pirátů.

https://www.piratisvitavy.cz/
https://www.facebook.com/piratisvitavy/

Libuše Vévodová