Deník zastupitele. Rekonstrukce bazénu

Deník zastupitele. Rekonstrukce bazénu

S menším časovým odstupem se vracím k zářijovému zasedání zastupitelstva. Celé to šlo velmi rychle a jednotlivé body se schvalovaly jak na běžícím pásu. Samozřejmě s naší podporou. Největší diskuze se vedla ohledně chystané rekonstrukce krytého plaveckého bazénu. Na úvod bych chtěl zdůraznit, že bazén skutečně potřebuje opravit. V rozpočtovém výhledu je plánováno, že tato akce má vyjít na téměř čtvrt miliardy(242 milionů korun). Případná dotace by mohla být 40 milionů korun.

Před jednáním jsme ostatní zastupitele seznámili s vlastní analýzou konkurence k rekonstrukci krytého bazénu. Garantem je kolega Mirek Sedlák. Tuto studii na zastupitelstvu pochválil i starosta města David Šimek. Následovala velká výměna názorů, pro zájemce ji lze shlédnout v přiloženém videu, cca od 36. minuty. Máme velkou obavu, že pokud se projekt v této podobě spustí, tak to bude pro městský rozpočet obrovský problém. Hlasovali jsme proti podání žádosti o dotaci. Naopak jsme se snažili otevřít diskuzi o přehodnocení celého projektu. Nejsme proti rekonstrukci bazénu, ale chceme změnit daný projekt. Bazén za čtvrt miliardy je pro Svitavy obrovský luxus. Jsme přesvědčeni o tom, že může existovat varianta, která by za celý komplex obou zařízení (venkovní i krytý bazén) mohla být nakonec mnohem levnější a daleko lépe využitelná.

Ohledně rozpočtových opatření jsem moc rád, že se podařilo najít prostředky na dofinancování dokončení opravy ulice Zadní. Původně se počítalo s tím, že polovina investice bude pokryta z dotace, ale tu město nezískalo. Současný stav úseku, který se má opravit je opravdu tristní. Do konce letošního má být vše hotovo. Jde to i bez dotací.

Mějte se krásně a zase příště!

Vojtěch Fadrný

Video z jednání zastupitelstva: