Piráti hlídají radnici

Piráti hlídají radnici

Máme za sebou polovinu roku 2019 a tak si pojďme připomenout, co se nám za tu dobu v zastupitelstvu podařilo udělat. Jsme v opozici a zastáváme především kontrolní roli. Na našem webu www.piratisvitavy.cz zveřejňujeme materiály a videa z jednání zastupitelstva města. Chceme, aby veřejnost měla maximum informací.

Na konci ledna jsme upozornili na podivnosti ohledně stavby šaten Šapitó. Není normální, aby stavební firma stavěla za stovky tisíc v době, kdy na to několik měsíců neměla smlouvu o dílo. Představitelé města se celou záležitost snaží zametat pod koberec. V této věci jsme podali trestní oznámení a nyní to řeší policie. Kauze jsme se věnovali tady https://www.piratisvitavy.cz/satny/

V květnu jsme zjistili, že pozemek pod hernou Brooklyn byl dlouhých 12 let v majetku města a s majitelem neexistovala žádná nájemní smlouva. Radnice se podle nás nechová jako řádný hospodář a navíc jde na ruku hazardu. To je pro nás nepřijatelné. Podařilo se nám prosadit, aby videozáznamy z jednání zastupitelstva byly zveřejňovány na webu města, navzdory tomu, že to bylo dlouhodobě odmítáno. Plníme tak další bod našeho volebního programu v oblasti transparentnosti.

Držíme kurz!

Vojtěch Fadrný – zastupitel za Piráti a nezávislí Svitavy