Svitavští Piráti vyplouvají do komunálních voleb

Svitavští Piráti vyplouvají do komunálních voleb

Úplně poprvé se v letošních komunálních volbách bude o přízeň občanů ucházet volební subjekt Piráti a nezávislí Svitavy. Na jejich kandidátní listině můžete najít zkušené politiky stejně jako nadšené nováčky – ti společně vytvořili program, který cílí na ty nejpalčivější problémy města Svitavy a osloví všechny občany bez rozdílu. „Chceme vést otevřenou a transparentní politiku. Není to pouze prázdná fráze, ale nejdůležitější princip, se kterým do těchto voleb jdeme, a ze kterého za žádnou cenu neslevíme. Oživíme náměstí jako společenské centrum města a zjednodušíme komunikaci s úřadem. Prostředky totiž jsou, chybí vůle a vize,“ říká lídr kandidátky Libuše Vévodová.

Piráti a nezávislí představili deset bodů, podle kterých chtějí řídit chod města. Patří mezi ně již zmíněný důraz na oživení náměstí, transparentnost lokální politiky a digitalizace občanských záležitostí, ale také boj proti herním automatům, zavedení místní dopravy pomocí mikrobusů a výstavba nízkonákladových parkovacích domů. Také chtějí ustanovit funkci městského architekta a urbanisty, který by dohlížel na rozumnost výstavby a koncepci rozvoje města tak, jak se to osvědčilo v sousední Litomyšli. S tím souvisí promyšlenější postup při rekonstrukci infrastruktury a celoroční starost o zeleň a schůdnost pěších komunikací.

Kromě Libuše Vévodové, jsou v čele kandidátky Vojtěch Fadrný, Ondřej Hapala a Ondřej Slabý. „Za kandidátkou i programem si stojíme. Máme Svitavákům co nabídnout a míříme na 15 procent,“ nechal se slyšet Vojtěch Fadrný. Více informací naleznete na webu http://www.piratisvitavy.cz nebo na https://www.facebook.com/piratisvitavy/.